Under-16 South East Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Ballinroad  22v15 Piltown     6 - 1    Freebooters  A
2 Bansha Celtic  29v23 Villa     5 - 0    St Patrick's Boys  B
3 Bohemians  11v21 Dungarvan Utd     0 - 3    Peake Villa  C
4 Borris St. Kevins  7v14 Freebooters     2 - 3    Forth Celtic  D
5 Bridge United  2v25 Bansha Celtic     5 - 1    St Joseph's  E
6 Burrin Celtic  19v28 North End Utd     3 - 0    Vale Wanderers (w/d)  F
7 Freebooters  4v12 Borris St. Kevins   4  6 - 6  Evergreen  G
8 Carrick Utd  24v26 Southend Utd     1 - 2    Thomastown Utd  H
9 Clerihan  17v18 Hanover Harps     1 - 0    Killeshin  I
10 Clonmel Town  1v13 Ballinroad     1 - 2    Ferrybank  J
11 Dungarvan Utd  16v9 Gorey Rangers     5 - 0    Clerihan  K
12 Evergreen  10v27 Clonmel Town     3 - 2    Tramore  L
13 Ferrybank  6v20 Burrin Celtic     4 - 1    Parkville Utd  M
14 Forth Celtic   Round 2       
15 Freebooters  8vB Carrick Utd     1 - 3    Villa  1
16 Gorey Rangers  5vC Bridge United   6  1 - 1  7  Peake Villa  2
17 Hanover Harps  AvK Piltown     3 - 1    Gorey Rangers  3
18 Killeshin  JvD Ferrrybank     5 - 3    Forth Celtic  4
19 North End Utd  LvH Clonmel Town     2 - 0    Thomastown Utd  5
20 Parkville Utd  EvM Bansha Celtic     5 - 1    Burrin Celtic  6
21 Peake Villa  3vF Bohemians   3  2 - 2  4  North End Utd  7
22 Piltown  GvI Evergreen     5 - 1    Hanover Harps  8
23 St Patrick's Boys   Round 3 - Winners qualify to round of 32 draw         Slot
24 Southend Utd  3v1 Piltown     2 - 1    Villa  15
25 St Joseph's  4v6 Ferrybank     3 - 1    Bansha Celtic  16
26 Thomastown Utd  5v8 Clonmel Town     0 - 1    Evergreen  17
27 Tramore  7v2 North End Utd     3 - 1    Peake Villa   18
28 Vale Wanderers (w/d)              
29 Villa              
      Regional Semi Finals  
    16v18 Ferrybank    v    North End Utd A
    17v15 Evergreen    v    Piltown B
      Regional Final  
    AvB     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection