Under-16 DDSL Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Arklow Town A  6v14 Castleknock Celtic P2     1 - 3    Greystones Utd P2  A
2 Athlone Town A 23v26 Newbridge Town M     2 - 0    Shelbourne  A  B
3 Belvedere P  31v28 St Josephs Boys P     3 - 0    St Francis A (w/d)  C
4 Broadford Rovers A  17v11 Knocklyon Utd P2     3 - 2    Esker Celtic B  D
5 Cabinteely P1  22v16 Marks Celtic B     1 - 6    Home Farm P  E
6 Castleknock Celtic P2  1v7 Arklow Town A     0 - 1    Cherry Orchard P  F
7 Cherry Orchard P  8v2 Crumlin Utd P     3 - 0    Athlone Town A  G
8 Crumlin Utd P  30v5 St Josephs Boys M     0 - 5    Cabinteely P1  H
9 Drogheda Boys P  9v24 Drogheda Boys P     1 - 0    Phoenix M  I
10 Dundrum A  32v21 St Kevin's Boys A     2 - 3    Malahide Utd P  J
11 Esker Celtic B  25v15 Shamrock Rovers P     3 - 1    Home Farm M  K
12 Finglas Utd A  12v4 (w/o) Finglas Utd A     3 - 0    Broadford Rovers A  L
13 Firhouse Carmel P2  27v13 Sheriff A1     6 - 3    Firhouse Carmel P2  M
14 Greystones Utd P2  3v18 Belvedere P     3 - 0    Larkview P (w/d)  N
15 Home Farm M   Round 2       
16 Home Farm P  JvF Malahide Utd P     1 - 2     Cherry Orchard P  1
17 Knocklyon Utd P2 AvK Greystones Utd P2   3 0 - 0  0  Shamrock Rovers P  2
18 Larkview P  33v34 St Kevin's Boys B     1 - 5    Tolka Rovers P  3
19 Leicester Celtic M  Mv20 Sheriff A1     0 - 5    Leixlip Utd P  4
20 Leixlip Utd P  GvL Crumlin Utd P     3 - 2    Finglas Utd A   5
21 Malahide Utd P  CvH St Josephs Boys P     0 - 1    Cabinteely P1  6
22 Marks Celtic B  Nv19 Belvedere P     2 - 0    Leicester Celtic M  7
23 Newbridge Town M  IvE Drogheda Boys P     1 - 2    Home Farm P  8
24 Phoenix M  10v29 Dundrum A     2 - 4    St Francis B  9
25 Shamrock Rovers P  DvB Knocklyon Utd P2     4 - 5    Newbridge Town M   10
26 Shelbourne  A        Round 3 - Winners qualify to round of 32 draw   Slot
27 Sheriff A1  4v9 Leixlip Utd P     v    St Francis B 10 
28 St Francis A  1v3 Cherry Orchard P     v    Tolka Rovers P 11
29 St Francis B  2v5 Greystones Utd P2      v     Crumlin Utd P  12
30 St Josephs Boys M  8v7 Home Farm P     v    Belvedere P  13
31 St Josephs Boys P  10v6 Newbridge Town M     v    Cabinteely P1  14
32 St Kevin's Boys A              
33 St Kevin's Boys B              
34 Tolka Rovers P              
      Regional Play Off  
    10v11     v     A
      Regional Semi Finals  
    12vA     v     1
    13v12     v     2
      Regional Final  
    1v2     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection