Under-16 Connaught Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Arrow Harps  10v18 Colga     0 - 2    Mervue Utd A  A
2 Athenry  24v4 Salthill Devon     5 - 0    Ballygawley Celtic  B
3 Ballisodare Utd  13v27 Dunmore Town     2 - 1    UCL Harps  C
4 Ballygawley Celtic  11v9 Conn Rangers     4 - 0    Colemanstown Utd  D
5 Ballymote Celtic  15v2 Manulla     3 - 1    Athenry  E
6 Bearna na Forbacha Aontaithe  17v25 Maree/Oranmore B     0 - 3    Strand Celtic  F
7 Castebar Celtic  22v8 Real Tubber     3 - 5    Castlebar Town  G
8 Castlebar Town  12v16 Corrib Celtic     6 - 1    Maree/Oranmore A  H
9 Colemanstown Utd  6v23 Bearna na Forbacha      2 - 3    Renmore  I
10 Colga  19v28 Mervue Utd B     11 - 10    Westport Utd  J
11 Conn Rangers  14v21 Galway Hibernians     1 - 6    Moyne Villa  K
12 Corrib Celtic  1v3 Arrow Harps     10 - 9    Ballisodare Utd  L
13 Dunmore Town   Round 2       
14 Galway Hibernians  EvG Manulla     4 - 1    Castlebar Town  1
15 Manulla  Kv7 Moyne Villa     5 - 0    Castebar Celtic  2
16 Maree/Oranmore A  CvD Dunmore Town     6 - 1    Conn Rangers  3
17 Maree/Oranmore B  26vL Tuam Celtic     3 - 5    Arrow Harps  4
18 Mervue Utd A  Bv20 Salthill Devon     5 - 0    Moore Utd  5
19 Mervue Utd B  IvA Renmore     3 - 2    Mervue Utd A  6
20 Moore Utd  Fv5 Strand Celtic     1 - 2    Ballymote Celtic  7
21 Moyne Villa  JvH Mervue Utd B     2 - 0    Corrib Celtic  8
22 Real Tubber   Round 3 - Winners qualify to round of 32 draw       Slot
23 Renmore 3v1 Dunmore Town     0 - 2    Manulla  28
24 Salthill Devon 4v6 Arrow Harps     5 - 4    Renmore  29
25 Strand Celtic  5v8 Salthill Devon     5 - 0    Mervue Utd B   30
26 Tuam Celtic  7v2 Ballymote Celtic     1 - 3    Moyne Villa  31
27 UCL Harps              
28 Westport Utd              
      Regional Semi Finals  
    29v30 Arrow Harps    v    Salthill Devon A
    31v28 Moyne Villa    v    Manulla B
      Regional Final  
    BvA     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection