Under-15 South West Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Aisling Annacotty  17v18 Fairview Rangers     3 - 1    Herbertstown  A
2 Avenue Utd  42v21 Summerville Rovers     0 - 2    Janesboro  B
3 Ballingarry  43v24 Tralee Dynamos     1 - 5    Killarney Celtic  C
4 Ballyhar Dynamos  10v16 Cappamore     7 - 3    Ennis Town B  D
5 Ballymackey   Round 2       
6 Bridge Utd  35v7 Newport Town     3 - 0    Burren Utd  1
7 Burren Utd  23v3 Killarney Athletic     1 - 2    Ballingarry  2
8 Caherdavin Celtic  26v28 Killorglin     5 - 0    Knockainey  3
9 Camp Juniors  41v31 St. Brendan's Park   4  2 - 2  3  Mungret Regional  4
10 Cappamore  Bv20 Janesboro     3 - 2    Inter Kenmare  5
11 Charleville  12v38 Clodiagh Rangers     2 - 1    Shelbourne  6
12 Clodiagh Rangers  29v4 Lough Derg     2 - 1    Ballyhar Dynamos  7
13 Coole  2v11 Avenue Utd     1 - 4    Charleville  8
14 Corbally Utd  44v37 Tulla Utd   5  0 - 0  4  Shannon Town Utd  9
15 Ennis Town A  34vD Newmarket Celtic     1 - 3    Cappamore  10
16 Ennis Town B  5v32 Ballymackey     3 - 8    Nenagh  11
17 Fairview Rangers  33v40 Newcastle West Town     5 - 1    Sporting Ennistymon  12
18 Herbertstown  14v22 Corbally Utd     0 - 3    Kilbehenny Celtic  13
19 Holycross  30v13 Mastergeeha     5 - 0    Coole  14
20 Inter Kenmare  Av9 Fairview Rangers     1 - 2    Camp Juniors  15
21 Janesboro  36v15 Regional Utd      0 - 3    Ennis Town A  16
22 Kilbehenny Celtic  27v1 Kilmallock Utd     1 - 2    Aisling Annacotty  17
23 Killarney Athletic  19v25 Holycross     1 - 0    Killavilla Utd  18
24 Killarney Celtic  Cv39 (w/o) Killarney Celtic     3 - 0    Shinrone Utd  19
25 Killavilla Utd  8v6 (w/o) Caherdavin Celtic     3 - 0    Bridge Utd  20
26 Killorglin   Round 3       
27 Kilmallock Utd  20v1 Caherdavin Celtic   6  0 - 0  5  Newport Town  A
28 Knockainey 9v6 Tulla Utd    1 - 0    Clodiagh Rangers  B
29 Lough Derg  11v8 Nenagh     1 - 2    Charleville  C
30 Mastergeeha  17v2 (w/o) Aisling Annacotty     3 - 0    Ballingarry  D
31 Mungret Regional  14v4 Mastergeeha     0 - 5    St. Brendan's Park  E
32 Nenagh  18v12 Holycross     0 - 5    Newcastle West Town  F
33 Newcastle West Town  15v5 Camp Juniors     2 - 0    Janesboro  G
34 Newmarket Celtic  16v7 Ennis Town A     2 - 3    Lough Derg  H
35 Newport Town  19v3 Killarney Celtic     2 - 1    Killorglin  I
36 Regional Utd  13v10 Kilbehenny Celtic     1 - 2    Cappamore  J
37 Shannon Town Utd   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw       Slot
38 Shelbourne  DvI Aisling Annacotty     3 - 1    Killarney Celtic  23
39 Shinrone Utd  AvC Caherdavin Celtic     1 - 4    Charleville  24
40 Sporting Ennistymon  BvE Tulla Utd    4  0 - 0  St. Brendan's Park  25
41 St. Brendan's Park  HvG Lough Derg     0 - 5    Camp Juniors  26
42 Summerville Rovers  JvF Cappamore     0 - 2    Newcastle West Town  27
43 Tralee Dynamos              
44 Tulla Utd              
      Regional Play Off  
    25v26 Tulla Utd    v    Camp Juniors A
      Regional Semi Finals  
    24vA Charleville    v     1
    27v23 Newcastle West Town    v    Aisling Annacotty 2
      Regional Final  
    2v1     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection