Under-15 South Leinster Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Allenwood Celtic  13v15 Iveagh Trust Transport     1 - 6    Kilcock Celtic
2 Arlington  22v35 Mullingar Athletic B     3 - 1    Wicklow Town  B
3 BBC Utd  5v19 Birr Town     3 - 1    Monasterevin  C
4 Beechwood  12v24 Esker Celtic     6 - 1    Naas B  D
5 Birr Town   Round 2       
6 Cabinteely  4v23 Beechwood   5  0 - 0  Naas A  1
7 Clane Utd  7v8 Clane Utd     2 - 1    Clonaslee Utd  2
8 Clonaslee Utd  30v17 St Josephs     3 - 0    Kingston Rovers  3
9 Derry Rovers  2v9 Arlington     1 - 2    Derry Rovers  4
10 Edenderry Town  25vB Portlaoise A     4 - 0    M0llingar Athletic B  5
11 Emo Celtic  16v34 Kildare Town     3 - 1    Wicklow Rovers  6
12 Esker Celtic  3v26 BBC Utd     1 - 5    Portlaoise B  7
13 Iveagh Trust Transport  Av28 Kilcock Celtic     1 - 4    Rathangan  8
14 Kilbeggan 14v32 Kilbeggan     4 - 3    Temple Villa  9
15 Kilcock Celtic  6v11 Cabinteely     2 - 1    Emo Celtic  10
16 Kildare Town  33vC Tullamore Town     5 - 2    Birr Town  11
17 Kingston Rovers  1v10 Allenwood Celtic     0 - 4    Edenderry Town  12
18 Knocklyon Utd  29v36 St Francis     4 - 2    Willow Park  13
19 Monasterevin  Dv20 Esker Celtic     7 - 3    Mountmellick Utd  14
20 Mountmellick Utd  31v21 Suncroft     2 - 0    Mullingar Athletic A  15
21 Mullingar Athletic A  27v18 Prosperous Utd     1 - 2    Knocklyon Utd  16
22 Mullingar Athletic B   Round 3       
23 Naas A  10v13 Cabinteely     0 - 4    St Francis  A
24 Naas B  4v16 Derry Rovers     1 - 3    Knocklyon Utd  B
25 Portlaoise A  15v8 Suncroft     7 - 2    Rathangan  C
26 Portlaoise B  5v3 Portlaoise A     5 - 1    St Josephs  D
27 Prosperous Utd  12v1 Edenderry Town     2 - 4    Beechwood  E
28 Rathangan  6v9 Kildare Town     2 - 0    Kilbeggan   F
29 St Francis  2v11 Clane Utd     0 - 5    Tullamore Town  G
30 St Josephs  14v7 Esker Celtic     6 - 1    Portlaoise B  H
31 Suncroft   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw         Slot
32 Temple Villa  CvA Suncroft     4 - 1    St Francis  1
33 Tullamore Town  DvF Portlaoise A     5 - 0    Kildare Town  2
34 Wicklow Rovers  EvH Beechwood     4 - 1    Esker Celtic   3
35 Wicklow Town  GvB Tullamore Town     2 - 1    Knocklyon Utd  4
36 Willow Park              
      Regional Semi Finals  
    4v3 Tullamore Town    v    Beechwood A
    1v2 Sucroft    v    Portlaoise A B
      Regional Final  
    AvB     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection