Under-14 South West Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Abbeyfeale Utd  10v40 Broadford Utd     1 - 2    Newcastle West Town  A
2 Aisling Annacotty  16v29 (w/d) Creeves Celtic     0 - 3    Killavilla Utd  B
3 Avenue Utd  26v31 Kilfrush Crusaders     2 - 0    Kilmallock Utd  C
4 Ballingarry  17v38 Ennis Town A     5 - 0    Murroe  D
5 Ballymackey  4v12 Ballingarry     2 - 1    Carew Park  E
6 Birdhill  15v34 Corbally Utd     2 - 3    Lough Derg  F
7 BT Harps  22v39 Granagh Utd     3 - 2    Nenagh  G
8 Bridge Utd A  50v28 Tulla Utd     2 - 4    Killarney Celtic  H
9 Bridge Utd B  19v13 Fairview Rangers   6  1 - 1  7  Charleville   I
10 Broadford Utd  45v27 Shannon Town Utd     2 - 4    Killarney Athletic  J
11 Caherdavin Celtic   Round 2       
12 Carew Park  37v21 Mungret Regional     0 - 5    Galbally Utd  1
13 Charleville  41v33 Newmarket Celtic     1 - 2    Listowel Celtic  2
14 Connolly Celtic  11v25 Caherdavin Celtic     4 - 2    Janesboro  3
15 Corbally Utd  24v2 Holycross     0 - 5    Aisling Annacotty  4
16 Creeves Celtic (w/d)  35vH Mastergeeha     1 - 2    Killarney Celtic  5
17 Ennis Town A  14v32 Connolly Celtic     5 - 1    LB Rovers  6
18 Ennis Town B  IvE Charleville      6 - 1    Ballingarry  7
19 Fairview Rangers  5v9 Ballymackey     5 - 1    Bridge Utd B  8
20 Ferry Rangers  36vD Moneypoint     6 - 3    Ennis Town A  9
21 Galbally Utd  30vJ Killorglin     3 - 2    Killarney Athletic  10
22 Granagh Utd  49vG Tralee Dynamos     1 - 5    Granagh Utd  11
23 Herbertstown  42vF Newport Town     1 - 2    Lough Derg  12
24 Holycross  7v23 BT Harps     3 - 1    Herbertstown  13
25 Janesboro  Bv43 Killavilla Utd     3 - 0    Pallas Utd (w/d)  14
26 Kilfrush Crusaders  46v18 Shelbourne     6 - 1    Ennis Town B  15
27 Killarney Athletic  6v47 Birdhill     0 - 5    St. Brendan's Park  16
28 Killarney Celtic  8v44 Bridge Utd A     2 - 7    Regional Utd  17
29 Killavilla Utd  3v20 Avenue Utd     4 - 0    Ferry Rangers  18
30 Killorglin  48vC Summerville Rovers     6 - 5    Kilfrush Crusaders   19
31 Kilmallock Utd  Av1 Newcastle West Town     3 - 1    Abbeyfeale Utd  20
32 LB Rovers   Round 3       
33 Listowel Celtic  20v1 Newcastle West Town     0 - 1    Galbally Utd  A
34 Lough Derg  9v6 Moneypoint     3 - 0    Connolly Celtic  B
35 Mastergeeha  11v8 Granagh Utd   5  2 - 2 6  Ballymackey  C
36 Moneypoint  17v2 Regional Utd     2 - 4    Listowel Celtic  D
37 Mungret Regional  14v4 Killavilla Utd     1 - 3    Aisling Annacotty  E
38 Murroe  18v12 Avenue Utd     0 - 1    Lough Derg  F
39 Nenagh  15v5 Shelbourne     0 - 4    Killarney Celtic  G
40 Newcastle West Town  16v7 St. Brendan's Park     6 - 1    Charleville  H
41 Newmarket Celtic  19v3 Summerville Rovers     1 - 2    Caherdavin Celtic   I
42 Newport Town  13v10 BT Harps     0 - 5    Killorglin  J
43 Pallas Utd (w/d)   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw       Slot
44 Regional Utd  DvI Listowel Celtic     6 - 4    Caherdavin Celtic   23
45 Shannon Town Utd  AvC Galbally Utd     4 - 1    Ballymackey  24
46 Shelbourne  BvE Moneypoint     2 - 5    Aisling Annacotty  25
47 St. Brendan's Park  HvG St. Brendan's Park     6 - 1    Killarney Celtic  26
48 Summerville Rovers  JvF Killorglin     7 - 3    Lough Derg  27
49 Tralee Dynamos              
50 Tulla Utd              
      Regional Play Off  
    25v23 Aisling Annacotty    v    Listowel Celtic A
      Regional Semi Finals  
    27vA Killorglin    v     1
    26v24 St. Brendan's Park     v    Galbally Utd 2
      Regional Final  
    1v2     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection