Under-14 South Leinster Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Abbeyleix  35v22 Portumna     3 - 0    Knockmitten Utd (w/d)  A
2 Arklow Celtic  18v37 Kildare Town     5 - 2    Prosperous Utd B  B
3 Arklow Town  42v7 Wicklow Rovers     3 - 0    Beechwood  C
4 Arlington  38v24 Rathangan     0 - 2    Moone Celtic  D
5 Athy Town  6v12 BBC Utd     2 - 6    Edenderry Town  E
6 BBC Utd  2v39 Arklow Celtic     5 - 3    Sallins Celtic  F
7 Beechwood  17v23 Kilcullen     6 - 1    Monasterevin  G
8 Birr Town  13v20 Emo Celtic     2 - 5    Killeigh  H
9 Blessington  29v5 Naas C     2 - 3    Athy Town  I
10 Clane Utd  14v10 Glencormac Utd     3 - 0    Clane Utd J
11 Collinstown   Round 2       
12 Edenderry Town  15vD Iveagh Trust Transport     0 - 3    Moone Celtic  1
13 Emo Celtic  9v34 Blessington     3 - 6    Portlaoise B  2
14 Glencormac Utd  31v11 Newbridge Town B     2 - 1    Collinstown  3
15 Iveagh Trust Transport  30v16 Newbridge Town A     2 - 0    Kilcock Celtic  4
16 Kilcock Celtic  AvG Portumna     0 - 5    Kilcullen  5
17 Kilcullen  25v28 Mucklagh     0 - 4    Naas B  6
18 Kildare Town  3vJ Arklow Town     0 - 5    Glencormac Utd  7
19 Kill Celtic (w/d)  FvH Arklow Celtic     0 - 2    Killeigh  8
20 Killeigh  8v33 Birr Town     0 - 4    Portlaoise A  9
21 Kinnegad Juniors  1vB (w/o) Abbeyleix     3 - 0    Kildare Town  10
22 Knockmitten Utd (w/d)  41v19 Tullamore Town     3 - 0    Kill Celtic (w/d)  11
23 Monasterevin  EvI Edenderry Town     1 - 5    Athy Town  12
24 Moone Celtic  27v26 Naas A     0 - 3    Mullingar Athletic  13
25 Mucklagh  Cv36 Wicklow Rovers     4 - 6    Prosperous Utd A  14
26 Mullingar Athletic  4v40 Arlington     3 - 0    St Anthonys (w/d)  15
27 Naas A  21v32 Kinnegad Juniors     6 - 1    Newtown Juniors  16
28 Naas B   Round 3       
29 Naas C  10v13 Abbeyleix      2 - 4    Mullingar Athletic  A
30 Newbridge Town A  4v16 Newbridge Town A     1 - 0    Kinnegad Juniors  B
31 Newbridge Town B  15v8 Arlington     0 - 1     Killeigh  C
32 Newtown Juniors  5v3 Kilcullen     7 - 2    Newbridge Town B  D
33 Portlaoise A  12v1 Athy Town     1 - 5    Moone Celtic  E
34 Portlaoise B  6v9 Naas B     0 - 4    Portlaoise A  F
35 Portumna  2v11 Portlaoise B     0 - 3    Tullamore Town  G
36 Prosperous Utd A  14v7 Prosperous Utd A    4 - 3    Glencormac Utd H
37 Prosperous Utd B        Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw  Slot
38 Rathangan  CvA Killeigh    1 - 5    Mullingar Athletic  1
39 Sallins Celtic  DvF Kilcullen     6 - 1    Portlaoise A  2
40 St Anthonys  EvH Moone Celtic     3 - 2    Prosperous Utd A   3
41 Tullamore Town  GvB Tullamore Town   0  3 - 3  3  Newbridge Town A  4
42 Wicklow Rovers              
      Regional Semi Finals  
    3v4 Moone Celtic    v    Newbridge Town A  
    2v1 Kilcullen     v    Mullingar Athletic  
      Regional Final  
    AvB     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection