Under-14 South East Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 All Blacks  30v26 Parkvillle Utd     3 - 0    Hanover Harps B (w/d)  A
2 Bagenalstown  23v40 Gorey Rangers     1 - 0    Vale Wanderers  B
3 Bansha Celtic  9v1 Carrick Utd     0 - 2    All Blacks  C
4 Bohemians  12v3 Crettyard Utd     3 - 0    Bansha Celtic  D
5 Borris St. Kevins  18v14 Ferrybank     5 - 1    Deen Celtic  E
6 Bridge Utd  28v21 Moyne Rangers   6  0 - 0  5  Glynn Barntown  F
7 Burrin Celtic  32v8 Piltown     1 - 4    Cahir Park  G
8 Cahir Park  41v15 Villa     4 - 0    Dungarvan Utd  H
9 Carrick Utd  25v4 Hanover Harps A   1 - 1  3  Bohemians  I
10 Clerihan  43v39 Wexford Celtic     3 - 2    Tramore  J
11 Clonmel Town  38v42 Thomastown Utd     2 - 6    Wexford Albion  K
12 Crettyard Utd   Round 2       
13 Curracloe Utd  19v31 Forth Celtic    2 - 1    Peake Villa  1
14 Deen Celtic  37vF St Michaels     2 - 0    Moyne Rangers   2
15 Dungarvan Utd  24v27 Gortnahoe Youths     5 - 0    Mooncoin Celtic  3
16 East End Utd  5vD Borris St. Kevins     1 - 5    Crettyard Utd  4
17 Evergreen  33v22 Saint Patrick's Boys     2 - 6    Gorey Celtic  5
18 Ferrybank  EvC Ferrybank   4  2 - 2  3  All Blacks  6
19 Forth Celtic  20v10 Freebooters     3 - 2    Clerihan  7
20 Freebooters  16vB East End Utd     5 - 0    Gorey Rangers  8
21 Glynn Barntown 6v36 Bridge Utd     1 - 4    St Fiaccs  9
22 Gorey Celtic  29vK New Oak Boys     0 - 4    Wexford Albion  10
23 Gorey Rangers  Av2 Parkvillle Utd     5 - 1    Bagenalstown  11
24 Gortnahoe Youths  35vG Southend Utd     4 - 0    Cahir Park  12
25 Hanover Harps A  17v7 Evergreen     5 - 1    Burrin Celtic  13
26 Hanover Harps B (w/d)  11vH Clonmel Town     2 - 6    Villa  14
27 Mooncoin Celtic  Iv13 Bohemians     5 - 1    Curracloe Utd  15
28 Moyne Rangers  34vJ Shamrock Rovers     0 - 1    Wexford Celtic  16
29 New Oak Boys   Round 3       
30 Parkvillle Utd  10v13 Wexford Albion   4 1 - 1  5  Evergreen  A
31 Peake Villa  4v16 Crettyard Utd     0 - 5    Wexford Celtic  B
32 Piltown  15v8 Bohemians   4  1 - 1  2  East End Utd  C
33 Saint Patrick's Boys  5v3 Gorey Celtic     0 - 1    Gortnahoe Youths  D
34 Shamrock Rovers  12v1 Southend Utd     5 - 1    Forth Celtic  E
35 Southend Utd  6v9 Ferrybank     5 - 0    St Fiaccs  F
36 St Fiaccs  2v11 St Michaels     3 - 0    Parkvillle Utd  G
37 St Michaels  14v7 Villa     2 - 0    Freebooters  H
38 Thomastown Utd        Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw  Slot
39 Tramore  CvA Bohemians      0 - 3    Evergreen 15
40 Vale Wanderers  DvF Gortnahoe Youths     1 - 2    Ferrybank  16
41 Villa  EvH Southend Utd     1 - 4    Villa  17
42 Wexford Albion  GvB St Michaels     1 - 4    Wexford Celtic  18
43 Wexford Celtic              
      Regional Semi Finals  
    16v15 Ferrybank    v    Everfreen A
    17v18 Villa    v    Wexford Celtic B
      Regional Final  
    BvA     v      
                 

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection