Under-14 North Leinster Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Albion Rovers  10v14 (w/d) Cloghertown Utd     0 - 3    Donacarney Celtic  A
2 Ardee Celtic  5v39 Balbriggan B     0 - 5    Termonfeckin Celtic  B
3 Ashbourne Utd  20v13 Dunshaughlin Youths     2 - 7    Darndale  C
4 Balbriggan A  23v17 Laytown Utd     1 - 0    Dromin Juveniles a  D
5 Balbriggan B  29v2 Park Celtic     1 - 4    Ardee Celtic  E
6 Baldoyle Utd  12v6 Corduff     4 - 0    Baldoyle Utd  F
7 Bellurgan Utd  24v38 Malahide Utd     2 - 5    Swords Celtic  G
8 Blayney Academy  7v42 Bellurgan Utd     2 - 6    Walshestown  H
9 Bohemian  37v18 Shamrocks     5 - 1    Dromin Juveniles B  I
10 Cloghertown Utd  22v35 (w/o) KellsBlackwater     3 - 0    Rivervalley Rangers  J
11 Clonee Utd   Round 2       
12 Corduff  32v21 Quay Celtic A     3 - 0    Glenmuir Utd  1
13 Darndale  40v4 Tolka Rovers     2 - 1    Balbriggan A  2
14 Donacarney Celtic  36vC Rock Celtic     1 - 4    Darndale  3
15 Drogheda Town A  26v27 Maynooth Town B     3 - 2    Moneymore  4
16 Drogheda Town B  IvE Shamrocks     1 - 4    Ardee Celtic  5
17 Dromin Juveniles A  19v41 Dunboyne     1 - 6    Trim Celtic  6
18 Dromin Juveniles B  Bv1 Termonfeckin Celtic     4 - 2    Albion Rovers  7
19 Dunboyne  33v8 Quay Celtic B     5 - 1    Blayney Academy  8
20 Dunshaughlin Youths  HvF Walshestown     5 - 4    Corduff  9
21 Glenmuir Utd  Jv3 KellsBlackwater     4 - 0    Ashbourne Utd  10
22 KellsBlackwater  28v25 Navan Cosmos     6 - 3    Maynooth Town A  11
23 Laytown Utd  GvA Swords Celtic     1 - 0    Donacarney Celtic  12
24 Malahide Utd  16v30 Drogheda Town B     0 - 5    Parkvilla A  13
25 Maynooth Town A  11v31 Clonee Utd     6 - 1    Parkvilla B  14
26 Maynooth Town B  34v9 Ratoath Harps     6 - 1    Bohemian  15
27 Moneymore  Dv15 Laytown Utd     4 - 3    Drogheda Town A  16
28 Navan Cosmos   Round 3       
29 Park Celtic  10v13 KellsBlackwater     v    Parkvilla A  A
30 Parkvilla A  4v16 Maynooth Town B     1 - 6    Laytown Utd   B
31 Parkvilla B  15v8 Ratoath Harps     v    Quay Celtic B  C
32 Quay Celtic A  5v3 Ardee Celtic     v    Darndale  D
33 Quay Celtic B  12v1 Swords Celtic     v    Quay Celtic A  E
34 Ratoath Harps  6v9 Trim Celtic     v    Walshestown   F
35 Rivervalley Rangers 2v11  Tolka Rovers      v    Navan Cosmos  G
36 Rock Celtic  14v7 Clonee Utd     v    Termonfeckin Celtic   H
37 Shamrocks   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw       Slot
38 Swords Celtic  CvA      v      19
39 Termonfeckin Celtic  DvF      v      20
40 Tolka Rovers  EvH      v      21
41 Trim Celtic  GvB      v    Laytown Utd  22
42 Walshestown              
      Regional Semi Finals  
    22v21     v     A
    19v20     v     B
      Regional Final  
    AvB     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection