Under-14 DDSL Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Arklow Town A  30v27 Newbridge Town M     5 - 0    Leicester Celtic S1  A
2 Arthur Griffith Pk B  17v6 Firhouse Carmel M1     0 - 2    Cabinteely M1  B
3 Ballyoulster Utd M  14v37 Drogheda Boys P     2 - 4    St Josephs Boys P  C
4 Ballyoulster Utd A1  46v23 Willows A     0 - 2    Knockmitten Utd A1  D
5 Belvedere P  34v10 Shelbourne P     0 - 5    Cherry Orchard P  E
6 Cabinteely M1  5v24 Belvedere P     5 - 0    Knockmitten Utd B  F
7 Cabinteely P   Round 2       
8 Castleknock Celtic M1  39v12 St Kevin's Boys B     4 - 1    Dalkey Utd M1  1
9 Cherry Ocrhard M  8vA Castleknock Celtic M1     1 - 6    Newbridge Town M  2
10 Cherry Orchard P  Cv15 St Josephs Boys P     3 - 0    Esker Celtic M  3
11 Crumin Utd P  35v45 St Francis M     1 - 2    Wayside Celtic S1  4
12 Dalkey Utd M1  28v44 Lourdes Celtic M1     0 - 1    Verona B  5
13 Drogheda Boys M  36v38 St Josephs Boys M     0 - 5    St Kevin's Boys A  6
14 Drogheda Boys P  42v2 Tallaght Town A     scr    Arthur Griffith Pk B  7
15 Esker Celtic M  20v13 Home Farm M     2 - 0    Drogheda Boys M  8
16 Finglas Utd A  Bv4 Cabinteely M1     2 - 1    Ballyoulster Utd A1  9
17 Firhouse Carmel M1  43v16 Templeogue Utd M1     5 - 0    Finglas Utd A  10
18 Greystones Utd A  32v9 Shamrock Rovers P     4 - 1    Cherry Orchard M  11
19 Greystones Utd M  21v3 Home Farm P     0 - 4    Ballyoulster Utd M  12
20 Home Farm M  7v40 Cabinteely P     2 - 5    Stella Maris A  13
21 Home Farm P  1vF Arklow Town A     0 - 5    Belvedere P  14
22 Kilnamanagh A  26v33 Leicester Celtic P     6 - 1    Shelbourne A  15
23 Knockmitten Utd A1  11v25 Crumin Utd P     3 - 0    Larkview A (w/d)  16
24 Knockmitten Utd B  29v22 Malahide Utd P     4 - 0    Kilnamanagh A  17
25 Larkview A  Ev18 Cherry Orchard P     5 - 0    Greystones Utd A  18
26 Leicester Celtic P  19vD Greystones Utd M     6 - 1    Knockmitten Utd A1  19
27 Leicester Celtic S1  31v41 Phoenix M     3 - 2    Stella Maris B  20
28 Lourdes Celtic M1   Round 3       
29 Malahide Utd P  20v1 Phoenix M     1 - 0    St Kevin's Boys B  A
30 Newbridge Town M  9v6 Cabinteely M1     1 - 3    St Kevin's Boys A  B
31 Phoenix M  11v8 Shamrock Rovers P     5 - 0    Home Farm M  C
32 Shamrock Rovers P  17v2 Malahide Utd P     3 - 1    Newbridge Town M  D
33 Shelbourne A  14v4 Belvedere P     3 - 0    Wayside Celtic S1  E
34 Shelbourne P  18v12 Cherry Orchard P     6 - 1    Ballyoulster Utd M  F
35 St Francis M  15v5 Leicester Celtic P     3 - 1    Verona B  G
36 St Josephs Boys M  16v7 Crumin Utd P     -      H
37 St Josephs Boys P  19v3 Greystones Utd M      0 - 5    St Josephs Boys P  I
38 St Kevin's Boys A  13v10 Stella Maris A     1 - 0    Templeogue Utd M1  J
39 St Kevin's Boys B   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw        Slot
40 Stella Maris A  DvI Malahide Utd P     0 - 2    St Josephs Boys P  10
41 Stella Maris B  AvC Phoenix M     0 - 3    Shamrock Rovers P  11
42 Tallaght Town A  BvE St Kevin's Boys A     4 - 1    Belvedere P  12
43 Templeogue Utd M1  HvG Crumin Utd P     0 - 1    Leicester Celtic P  13
44 Verona B  JvF Stella Maris A     2 - 6    Cherry Orchard P  14
45 Wayside Celtic S1              
46 Willows A              
      Regional Play Off  
    13v10 Leicester Celtic P    v    St Josephs Boys P A
      Regional Semi Finals  
    Av11     v    Shamrock Rovers P 1
    14v12 Cherry Orchard P    v    St Kevin's Boys A  2
      Regional Final  
    2v1     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection