Under-14 Cork Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Ardmore  26v30 Lyre Rovers     2 - 6    Mayfield Utd  A
2 Avondale Utd  10v17 Carrigtwohill Utd     0 - 5    Douglas Hall  B
3 Ballincollig  23v14 Leeds     4 - 2    Corinthian Boys A  C
4 Bandon  37v46 (w\o) Ringmahon Rangers    3 - 0    Watergrasshill Utd  D
5 Bantry Bay Rovers  6v34 Blarney Utd     4 - 1    Park Utd  E
6 Blarney Utd  27v5 Macroom   6  3 - 3  Bantry Bay Rovers  F
7 Bunratty Utd   Round 2       
8 Carrigaline Utd  41v39 Springfield Ramblers     0 - 4    Rockmount  1
9 Carrigaline Utd H  Dv8 Ringmahon Rangers     0 - 5    Carrigaline Utd  2
10 Carrigtwohill Utd  18vC Drinagh Rangers     0 - 3    Leeds (w/0)   3
11 Castlelack  22v35 Lakewood Athletic A     4 - 2    Passage  4
12 Castleview  25v28 Lismore     5 - 2    Macroom A  5
13 Corinthian Boys  33v36 Mogeely     1 - 3    Richmond  6
14 Corinthian Boys A  Fv42 Macroom     5 - 0    Springfield Ramblers A  7
15 Corinthian Boys B  40v20 Skibbereen     3 - 4    Kinsale  8
16 Crosshaven  3vB Ballincollig     0 - 5    Douglas Hall  9
17 Douglas Hall  9v43 Carrigaline Utd H     2 - 6    St Marys  10
18 Drinagh Rangers  16v32 Crosshaven     6 - 2    Midleton A  11
19 Kilworth Celtic  4v21 Bandon     3 - 5    Lakewood Athletic  12
20 Kinsale  13v7 Corinthian Boys      5 - 0    Bunratty Utd  13
21 Lakewood Athletic  2v1 Avondale Utd     5 - 0    Ardmore  14
22 Lakewood Athletic A  38v24 Ringmahon Rangers A     6 - 2    Leeds A  15
23 Leeds  44v11 Tramore Athletic     0 - 5    Castlelack  16
24 Leeds A  45v29 Valley Rangers     0 - 5    Mallow Utd  17
25 Lismore  15vE Corinthian Boys B     3 - 6    Blarney Utd  18
26 Lyre Rovers  Av19 (w/o) Mayfield Utd     3 - 0    Kilworth Celtic  19
27 Macroom  12v31 Castleview     1 - 6    Midleton  20
28 Macroom A        Round 3  
29 Mallow Utd  20v1 Midleton     3 - 2    Rockmount  A
30 Mayfield Utd  9v6 Douglas Hall     3 - 1    Richmond  B
31 Midleton  11v8 Crosshaven   3  2 - 2  1  Kinsale  C
32 Midleton A  17v2 Mallow Utd     4 - 0    Carrigaline Utd  D
33 Mogeely  14v4 Avondale Utd     0 - 2    Lakewood Athletic A  E
34 Park Utd    18v12  Blarney Utd     2 - 3    Lakewood Athletic  F
35 Passage  15v5 Ringmahon Rangers A    2 - 4    Lismore  G
36 Richmond  16v7 Castlelack     2 - 7    Macroom  H
37 Ringmahon Rangers  19v3 Mayfield Utd      0 - 3    Leeds  I
38 Ringmahon Rangers A  13v10 Corinthian Boys     0 - 1    St Marys  J
39 Rockmount   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw       Slot
40 Skibbereen  DvI Mallow Utd     6 - 1    Leeds  5
41 Springfield Ramblers  AvC Midleton     3 - 1    Crosshaven  6
42 Springfield Ramblers A  BvE Douglas Hall      5 - 0    Lakewood Athletic A  7
43 St Marys  HvG Macroom     4 - 0    Lismore  8
44 Tramore Athletic  JvF St Marys     0 - 3    Lakewood Athletic   9
45 Valley Rangers              
46 Watergrasshill Utd              
      Regional Play Off  
    5v8 Mallow Utd    v    Macroom A
      Regional Semi Finals  
    7v6 Douglas Hall     v    Midleton 1
    9vA Lakewood Athletic     v     2
      Regional Final  
    1v2     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection