Under-14 Connaught Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 AC Celtic  8v7 Bearna na Forbacha      0 - 4    Ballymote Celtic  A
2 Athenry  30v19 St Josephs     0 - 3    Maree/Oranmore A  B
3 Ballina Town  28v3 Salthill Devon     3 - 2    Ballina Town  C
4 Ballinasloe Town  11v29 Cloonfad Utd     7 - 5    St Francis  D
5 Ballisodare Utd  10v1 Castebar Celtic     6 - 5    AC Celtic  E
6 Ballyheane   Round 2       
7 Ballymote Celtic  33v25 Swinford    3 - 0    Newtown 1
8 Bearna na Forbacha Aontaithe  Ev16 Castebar Celtic     5 - 0    Knocknacarra  2
9 Carrick Town  20v2 Maree/Oranmore B     0 - 3    Athenry  3
10 Castebar Celtic  34v31 Temple Villa     3 - 1    Stonepark  4
11 Cloonfad Utd  5vB Ballisodare Utd     1 - 5    Maree/Oranmore A  5
12 Colga  15v22 Galway Hibernians     2 - 1    Merville Utd  6
13 Corrib Celtic  4v36 Ballinasloe Town     1 - 6    UCL Harps  7
14 Cregmore/Claregalway  32v6 Strand Celtic     5 - 3    Ballyheane  8
15 Galway Hibernians  Av27 Ballymote Celtic     2 - 0    Renmore  9
16 Knocknacarra  35v13 Tuam Celtic     2 - 4    Corrib Celtic  10
17 Manorhamilton Rangers  9v21 Carrick Town     3 - 0    Melview  11
18 Manulla  12vC Colga     1 - 2    Salthill Devon  12
19 Maree/Oranmore A  18v26 Manulla     8 - 3    Real Tubber  13
20 Maree/Oranmore B  Dv14 Cloonfad Utd     1 - 4    Cregmore/Claregalway  14
21 Melview  37v23 Westport Utd     1 - 0    Mervue Utd  15
22 Merville Utd  24v17 Moyne Villa     0 - 4    Manorhamilton Rangers  16
23 Mervue Utd   Round 3       
24 Moyne Villa  10v13 Corrib Celtic    4 - 5    Manulla  A
25 Newtown  4v16 Temple Villa     1 - 2    Manorhamilton Rangers  B
26 Real Tubber  15v8 Westport Utd     3 - 1    Strand Celtic  C
27 Renmore  5v3 Maree/Oranmore A     2 - 0    Athenry  D
28 Salthill Devon  12v1 Salthill Devon     4 - 2    Swinford  E
29 St Francis  6v9 Galway Hibernians     1 - 3    Ballymote Celtic  F
30 St Josephs  2v11 Castebar Celtic     2 - 0    Carrick Town   G
31 Stonepark  14v7 Cregmore/Claregalway     3 - 0    UCL Harps  H
32 Strand Celtic        Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw  Slot
33 Swinford  CvA Westport Utd     4 - 2    Manulla 28
34 Temple Villa  DvF Maree/Oranmore A     3 - 1    Ballymote Celtic  29
35 Tuam Celtic  EvH Salthill Devon     1 - 3    Cregmore/Claregalway  30
36 UCL Harps  GvB Castebar Celtic      6 - 2    Manorhamilton Rangers  31
37 Westport Utd              
      Regional Semi Finals  
    29v28 Maree/Oranmore A    v    Westport Utd  A
    31v30 Castebar Cetic    v    Cregmore/Claregalway B
      Regional Final  
    BvA     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection