Under-13 South West Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Abbeyfeale Utd  7v50 Ballymackey     1 - 4    St. Brendan's Park  A
2 Aisling Annacotty A  21v12 Ennis Town     3 - 0    Burren Utd  B
3 Aisling Annacotty B  31v36 Killarney Celtic     3 - 4    Lough Derg  C
4 AK United  37v24 Mastergeeha     6 - 1    Holycross  D
5 Avenue Utd  20v29 Croom Utd     v    Kilfrush Crusader  E
6 Ballingarry  9v18 Birdhill   4  4 - 4  2  Coole  F
7 Ballymackey  42v15 Newcastle West Town     1 - 2    Carew Park  G
8 Ballynanty Rovers  10v6 Bridge Celtic     5 - 0    Ballingarry  H
9 Birdhill  35v38 Limerick FC     2 - 0    Moneypoint  I
10 Bridge Celtic  52v3 Tralee Dynamos     0 - 5    Aisling Annacotty B  J
11 Bridge Utd  34v22 Knockainey     v    Fairview Rangers  K
12 Burren Utd  23v45 Herbertstown     v    Pike Rovers  L
13 Caherdavin Celtic  4v25 AK United     2 - 1    Inter Kenmare  M
14 Camp Juniors   Round 2       
15 Carew Park  26v44 Iveragh Utd     7 - 2    Pallas Utd  1
16 Charleville  17vB Connolly Celtic     v    Ennis Town  2
17 Connolly Celtic  48vC Shelbourne     v    Lough Derg  3
18 Coole  Mv13 AK United     v    Caherdavin Celtic  4
19 Corbally Utd  KvL      v      5
20 Croom Utd  49v32 Shinrone Utd     6 - 4    Killavilla Utd  6
21 Ennis Town  27v11 (w/o) Janesboro      3 - 0    Bridge Utd  7
22 Fairview Rangers  53vD Tulla Utd      v     Mastergeeha  8
23 Herbertstown  Iv40 Limerick FC      v     Murroe  9
24 Holycross  41v8 Nenagh      5 - 0    Ballynanty Rovers  10
25 Inter Kenmare  28v43 Kildimo Utd      5 - 0    Newport Town  11
26 Iveragh Utd  FvG Birdhill      v     Carew Park  12
27 Janesboro  46v30 Regional Utd      3 - 1    Killarney Athletic  13
28 Kildimo Utd  Hv2 Bridge Celtic     v    Aisling Annacotty A  14
29 Kilfrush Crusader  39v47 Mungret Regional     v    Shannon Town  15
30 Killarney Athletic  1v5 Abbeyfeale Utd     v    Avenue Utd  16
31 Killarney Celtic  JvA Aisling Annacotty B     v    St. Brendan's Park  17
32 Killavilla Utd  19v51 Corbally Utd     v    Summerville Rovers  18
33 Killorglin  Ev14      v    Camp Juniors  19
34 Knockainey  16v33 Charleville     1 - 2    Killorglin  20
35 Limerick FC   Round 3       
36 Lough Derg  20v1 Killorglin     v    Iveragh Utd  A
37 Mastergeeha  19v6      v    Shinrone Utd  B
38 Moneypoint  11v8 Kildimo Utd     v      C
39 Mungret Regional  17v2      v      D
40 Murroe  14v4      v      E
41 Nenagh  18v12      v      F
42 Newcastle West Town  15v5      v      G
43 Newport Town  16v7      v    Janesboro  H
44 Pallas Utd   9v3      v      I
45 Pike Rovers  13v10 Regional Utd     v    Nenagh  J
46 Regional Utd   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw       Slot
47 Shannon Town  DvI      v      23
48 Shelbourne  AvC      v      24
49 Shinrone Utd  BvE      v      25
50 St. Brendan's Park  HvG      v      26
51 Summerville Rovers  JvF      v      27
52 Tralee Dynamos              
53 Tulla Utd              
      Regional Play Off  
    25v27     v     A
      Regional Semi Finals  
    24 vA     v     1
    23v26     v     2
      Regional Final  
    1v2     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection