Under-13 North Leinster Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Albion Rovers  9v38 Bohemian     2 - 7    Ratoath Harps  A
2 Ardee Celtic  5v27 Baldoyle Utd     2 - 3    Kingscourt Harps  B
3 Ashbourne Utd  41v34 Shamrocks     2 - 5    Parkvilla A  C
4 Balbriggan 13v16  Drogheda Town A     2 - 7    Duleek  D
5 Baldoyle Utd  21v46 Glenmuir Utd A     3 - 1    Torro Utd  E
6 Bay  44v33 Swords Manor     5 - 0    Park Celtic B  F
7 Bellurgan Utd A  12v40 Donacarney Celtic     2 - 3    Rock Celtic  G
8 Bellurgan Utd B  45v1 Termonfeckin Celtic     0 - 4    Albion Rovers  H
9 Bohemian  22v23 Glenmuir Utd B     0 - 3    Johnstown (w/o)  I
10 Clonee Utd  30v39 Navan Cosmos A     2 - 3    Rivervalley Rangers  J
11 Corduff  43v26 (w/o) St Kevins Boys     3 - 0    Killegland  K
12 Donacarney Celtic  25v18 Kentstown Rovers     7 - 2    Dunshaughlin Youths A  L
13 Drogheda Town A  42v37 (w/o) Sheriff     3 - 0    Quay Celtic  M
14 Drogheda Town B  7v2 Bellurgan Utd A     1 - 2    Ardee Celtic  N
15 Dromin Juveniles  24v32 KellsBlackwater     5 - 0    Park Celtic A  O
16 Duleek   Round 2       
17 Dunboyne  4vO Balbriggan     4 - 0    KellsBlackwater  1
18 Dunshaughlin Youths A  CvH Parkvilla A     4 - 0    Albion Rovers  2
19 Dunshaughlin Youths B  36v N Phoenix     2 - 1    Ardee Celtic  3
20 East Meath Utd  Mv11 Sheriff     0 - 5    Corduff  4
21 Glenmuir Utd A  28vB Laytown Utd     2 - 3    Kingscourt Harps  5
22 Glenmuir Utd B  19v8 Dunshaughlin Youths B     2 - 3    Bellurgan Utd B  6
23 Johnstown  AvL Ratoath Harps     0 - 5    Kentstown Rovers   7
24 KellsBlackwater  3v31 Ashbourne Utd     5 - 0    Navan Cosmos B  8
25 Kentstown Rovers  Iv29 Johnstown     4 - 0    Maynooth Town  9
26 Killegland  14vD Drogheda Town B     0 - 3    Duleek (w/o)  10
27 Kingscourt Harps  47v6 Walshestown     3 - 5    Bay  11
28 Laytown Utd  15vE Dromin Juveniles     0 - 5    Glenmuir Utd A  12
29 Maynooth Town  Fv17 Swords Manor     2 - 1    Dunboyne  13
30 Navan Cosmos A  10vG Clonee Utd     2 - 1    Rock Celtic  14
31 Navan Cosmos B  35vJ Parkvilla B     6 - 3    Rivervalley Rangers  15
32 Park Celtic A  Kv20 St Kevins Boys     0 - 3    East Meath Utd (w/o)  16
33 Park Celtic B   Round 3       
34 Parkvilla A  10v13 Duleek     5 - 0    Swords Manor   A
35 Parkvilla B  4v16 Corduff   3  4 - 4  2  East Meath Utd  B
36 Phoenix  15v8 Parkvilla B     1 - 5    Ashbourne Utd   C
37 Quay Celtic  5v3 Kingscourt Harps     3 - 2    Phoenix  D
38 Ratoath Harps  12v1 Glenmuir Utd A     1 - 2    Balbriggan  E
39 Rivervalley Rangers  6v9 Bellurgan Utd B     1 - 5    Johnstown  F
40 Rock Celtic  2v11 Parkvilla A     5 - 0    Bay  G
41 Shamrocks  14v7 Clonee Utd      7 - 2    Kentstown Rovers   H
42 Sheriff   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw      Slot 
43 St Kevins Boys  CvA Ashbourne Utd     0 - 1    Duleek  19
44 Swords Manor  DvF Kingscourt Harps     2 - 0    Johnstown  20
45 Termonfeckin Celtic  EvH Blbriggan     1 - 2    Clonee Utd  21
46 Torro Utd  GvB Parkvilla     2 - 3    Corduff  22
47 Walshestown              
      Regional Semi Finals  
    21v19 Clonee Utd    v    Duleek A
    20v22 Kingscourt Harps    v    Corduff B
      Regional  Final  
    BvA     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection