Under-13 DDSL Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Ardmore Rovers M  40v45 St Kevin's Boys B     1 - 0    Tallaght Town A  A
2 Arklow Town A  29v19 Newbridge Town M     0 - 1    Home Farm P  B
3 Ballyoulster Utd A  31v50 Rathcoole Boys M     2 - 3    Verona M  C
4 Belvedere P  38v21 St Josephs Boys P     5 - 0    Kilnamanagh A  D
5 Cabinteely M  12v15 Drogheda Boys P     0 - 1    Firhouse Carmel M1  E
6 Castleknock Celtic A  34v4 St Francis C     0 - 2    Belvedere P  F
7 Cherry Orchard M  39v17 St Kevin's Boys A     5 - 0    Greystones Utd M  G
8 Cherry Orchard P  28v26 Marks Celtic A     2 - 4    Lucan Utd M1  H
9 Clondalkin Celtic C  13v16 Esker Celtic A     1 - 0    Grange Woodbine D1  I
10 Crumlin Utd P  37v10 St Josephs Boys M     1 - 2    Crumlin Utd P J
11 Dalkey Utd M   Round 2       
12 Drogheda Boys P  22vA Knocklyon Utd A1     5 - 1    St Kevin's Boys B  1
13 Esker Celtic A  33v48 Shelbourne A     2 - 6    Templeogue Utd P  2
14 Finglas Utd A  25v3 Lourdes Celtic P     2 - 0    Ballyoulster Utd A  3
15 Firhouse Carmel M1  2v8 Arklow Town A     1 - 2    Cherry Orchard P  4
16 Grange Woodbine D1  Hv6 Lucan Utd M1     2 - 1    Castleknock Celtic A  5
17 Greystones Utd M  32v46 Shamrock Rovers P     1 - 0    Tallaght Town B  6
18 Home Farm M  EvB Firhouse Carmel M1     0 - 2    Home Farm P  7
19 Home Farm P  9v7 Clondalkin Celtic C     2 - 5    Cherry Orchard M  8
20 Killester Utd M1  Dv42 St Josephs Boys P     2 - 0    St Malachys D  9
21 Kilnamanagh A  Jv49 Crumlin Utd P     5 - 0    Tolka Rovers B  10
22 Knocklyon Utd A1  Gv30 St Kevin's Boys A     3 - 0    Phoenix M1 (w/d)  11
23 Leicester Celtic M1  Fv36 Belvedere P     5 - 1    St Josephs Boys A  12
24 Leixlip Utd M  23v5 Leicester Celtic M1     0 - 1    Cabinteely M  13
25 Lourdes Celtic P  43v1 Stella Maris A     3 - 0    Ardmore Rovers M  14
26 Lucan Utd M1  18v14 Home Farm M     0 - 1    Finglas Utd A  15
27 Malahide Utd M  47v35 Templeogue Utd M1     0 - 4    St Francis P  16
28 Marks Celtic A  44v24 Stella Maris B     1 - 2    Leixlip Utd M  17
29 Newbridge Town M  20v11 Killester Utd M1     0 - 1    Dalkey Utd M  18
30 Phoenix M1  Cv41 Verona M     4 - 3    St Kevin's Boys C  19
31 Rathcoole Boys M  Iv27 Esker Celtic A     0 - 1    Malahide Utd M   20
32 Shamrock Rovers P   Round 3       
33 Shelbourne A  20v1 Malahide Utd M     v    Knocklyon Utd A1  A
34  St Francis C 9v6 St Josephs Boys P     v    Shamrock Rovers P B
35 St Francis P  11v8 St Kevin's Boys A     v    Cherry Orchard M  C
36 St Josephs Boys A 17v2  Leixlip Utd M     v    Templeogue Utd P  D
37 St Josephs Boys M  14v4 Stella Maris A     v    Cherry Orchard P  E
38 St Josephs Boys P  18v12 Dalkey Utd M     v    Belvedere P  F
39 St Kevin's Boys A  15v5 Finglas Utd A     v    Lucan Utd M1  G
40 St Kevin's Boys B  16v7 St Francis P     v    Home Farm P  H
41 St Kevin's Boys C  19v3 Verona     v    Lourdes Celtic P  I
42 St Malachys D  13v10 Cabinteely M     v    Crumlin Utd P  J
43 Stella Maris A   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw        Slot
44 Stella Maris B  DvI      v      10
45 Tallaght Town A  AvC      v      11
46 Tallaght Town B  BvE      v      12
47 Templeogue Utd M1  HvG      v      13
48 Templeogue Utd P  JvF      v      14
49 Tolka Rovers B              
50 Verona M              
      Regional Play Off  
    13v10     v     A
      Regional Semi Finals  
    11v14     v     1
    12vA     v     2
      Regional Final  
    1v2     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection