Under-13 Cork Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Avondale Utd  8v25 Carrigaline Utd H   4  2 - 2  3  Lakewood Athletic  A
2 Ballymacarbry  14v11 Corinthian Boys B     1 - 4    Clashmore Ramblers  B
3 Bandon  16v41 Crosshaven     5 - 4    Ringmahon Rangers A  C
4 Bantry Bay Rovers  24v2 Kinsale     4 - 3    Ballymacarbry  D
5 Blarney Utd  36v29 (w/o) Mogeely A     3 - 0    Lyre Rovers  E
6 Bunratty Utd  7v6 Carrigaline Utd     7 - 2    Bunratty Utd  F
7 Carrigaline Utd  23v40 Kilworth Celtic     0 - 3    Ringmahon Rangers  G
8 Carrigaline Utd H  28v10 Lismore     1 - 2    Castleview  H
9 Castlelack   Round 2       
10 Castleview  31v43 Mallow Utd     3 - 2    Rockmount  1
11 Clashmore Ramblers  38vG Passage     0 - 5    Ringmahon Rangers  2
12 Corinthian Boys  46v12 St Marys     0 - 5    Corinthian Boys  3
13 Corinthian Boys A  Cv34 Crosshaven     1 - 0    Midleton A  4
14 Corinthian Boys B  27vF Leeside     0 - 5    Carrigaline Utd  5
15 Corinthian Boys C  1v9 Avondale Utd     6 - 1    Castlelack  6
16 Crosshaven  35v5 Mogeely      0 - 5    Blarney Utd  7
17 Douglas Hall  3v15 Bandon     5 - 0    Corinthian Boys C  8
18 Drinagh Rangers  22v21 Killinadrish/Coachford     0 - 2    Grenagh Utd  9
19 Everton  33v18 Midleton      4 - 1    Drinagh Rangers  10
20 Fermoy  26v39 Leeds     7 - 2    Passage A  11
21 Grenagh Utd  30v42 Macroom     4 - 5    Riverstown  12
22 Killinadrish/Coachford  DvA Kinsale     1 - 5    Carrigaline Utd H  13
23 Kilworth Celtic  47vH Strand Utd     0 - 2    Castleview  14
24 Kinsale  44v19 Skibbereen     0 - 5    Everton  15
25 Lakewood Athletic  20v32 Fermoy     2 - 1    Mayfield Utd  16
26 Leeds  EvB Mogeely A     1 - 5    Clashmore Ramblers  17
27 Leeside  4v48 Bantry Bay Rovers     5 - 3    Wilton Utd  18
28 Lismore  17v45 Douglas Hall     6 - 1    Springfield Ramblers  19
29 Lyre Rovers  13v37 Corinthian Boys A     5 - 3    Park Utd  20
30 Macroom   Round 3       
31 Mallow Utd  20v1 Corinthian Boys A     3 - 4    Mallow Utd  A
32 Mayfield Utd  9v6 Grenagh Utd     3 - 1    Avondale Utd   B
33 Midleton  11v8 Leeds     4 - 5    Bandon  C
34 Midleton A  17v2 Clashmore Ramblers     0 - 5    Ringmahon Rangers  D
35 Mogeely  14v4 Castleview     3 - 4    Crosshaven  E
36 Mogeely A  18v12 Bantry Bay Rovers     2 - 3    Riverstown  F
37 Park Utd  15v5 Everton      1 - 2    Carrigaline Utd  G
38 Passage  16v7 Fermoy      3 - 4    Blarney Utd  H
39 Passage A  19v3 Douglas Hall     0 - 5    Corinthian Boys  I
40 Ringmahon Rangers  13v10 Carrigaline Utd H     0 - 5    Midleton  J
41 Ringmahon Rangers A   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw       Slot
42 Riverstown  DvI Ringmahon Rangers   3  1 - 1  4  Corinthian Boys  5
43 Rockmount  AvC Mallow Utd     1 - 0    Bandon  6
44 Skibbereen  BvE Grenagh Utd     3 - 4    Crosshaven  7
45 Springfield Ramblers  HvG Blarney Utd     1 - 4    Carrigaline Utd  8
46 St Marys  JvF Midleton     2 - 0    Riverstown  9
47 Strand Utd              
48 Wilton Utd              
      Regional Play Off  
    7v8 Crosshaven    v    Carrigaline Utd A
      Regional Semi Finals  
    9v5 Midleton    v    Corinthian Boys 1
    6vA Mallow Utd    v    Crosshaven or Carrigaline  2
      Regional Final  
    1v2     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection