Under-13 Connaught Region (2017-2018)

      Round 1  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Abbey Rovers  48v47 Temple Villa     2 - 1    Strand Celtic  A
2 AC Celtic 42v40 St Francis B     0 - 5    Shiven Rovers  B
3 Arrow Harps  51v29 West Coast Utd     5 - 0    Maree/Oranmore B  C
4 Athenry  25v41 Knocknacarra     0 - 1    St Francis A  D
5 Ballinasloe Town  3v53 Arrow Harps     3 - 0    Westport Utd B  E
6 Ballisodare Utd  39v9 Salthill Devon     7 - 2    Bearna na Forbacha  F
7 Ballygawley Celtic  22v5 Hodson Bay Celtic     3 - 2    Ballinasloe Town  G
8 Ballymahon  34v13 Mervue Utd B     2 - 4    Claremorris  H
9 Bearna na Forbacha Aontaithe  28v17 Maree/Oranmore A     3 - 1    Cregmore/Claregalway  I
10 Carrick Town  16v35 Corrib Celtic      0 - 3    Moore Utd  J
11 Castebar Celtic  44v8 St Josephs A     0 - 5    Ballymahon  K
12 Castlebar Town  20v11 Galway Hibernians     0 - 3    Castebar Celtic  L
13 Claremorris  26v52 Manorhamilton Rangers     0 - 5    Westport Utd A  M
14 Colga  43v14 St Johns A     2 - 3    Colga  N
15 Corofin Utd  38v24 Renmore     1 - 6    KIltullagh Pioneers  O
16 Corrib Celtic  33v49 Mervue Utd A     6 - 1    Tuam Celtic  P
17 Cregmore/Claregalway  27v36 Manulla     5 - 0    Moyne Villa  Q
18 Dunmore Town  10v50 Carrick Town     5 - 3    UCL Harps  R
19 Gaels Utd  1v15 Abbey Rovers     3 - 0    Corofin Utd (w/d)  S
20 Galway Hibernians  32v12 Merville Utd     5 - 0    Castlebar Town  T
21 Gurteen Celtic  37v45 Real Tubber     5 - 2    St Josephs B  U
22 Hodson Bay Celtic   Round 2       
23 Kiltimagh Knock Utd  4vE Athenry     1 - 6    Arrow Harps  1
24 KIltullagh Pioneers  Av6 Temple Villa     3 - 0    Ballisodare Utd  2
25 Knocknacarra  OvC KIltullagh Pioneers     4 - 3    West Coast Utd  3
26 Manorhamilton Rangers  19v46 Gaels Utd     0 - 3    Stonepark  4
27 Manulla  KvB Ballymahon     3 - 0    Shiven Rovers  5
28 Maree/Oranmore A  21vJ Gurteen Celtic     0 - 3    Moore Utd  6
29 Maree/Oranmore B  IvP Maree/Oranmore A     4 - 6    Mervue Utd A  7
30 Maree/Oranmore C  18v2 Dunmore Town     0 - 3    AC Celtic  8
31 Melview  QvG Manulla     5 - 1    Hodson Bay Celtic  9
32 Merville Utd  23vR Kiltimagh Knock Utd     4 - 2    Carrick Town  10
33 Mervue Utd A  Dv30 St Francis A     3 - 0    Maree/Oranmore C  11
34 Mervue Utd B  SvH Abbey Rovers     0 - 3    Claremorris  12
35 Moore Utd  7vN Ballygawley Celtic     0 - 5    Colga  13
36 Moyne Villa  FvT Salthill Devon     0 - 1    Merville Utd  14
37 Real Tubber  UvL Real Tubber     2 - 1    Castebar Celtic  15
38 Renmore  Mv31 Westport Utd A     6 - 1    Melview  16
39 Salthill Devon   Round 3       
40 Shiven Rovers  10v13 Kiltimagh Knock Utd     2  -1    Colga  A
41 St Francis A  4v16 Stonepark     0 - 5    Westport Utd A  B
42 St Francis B  15v8 Real Tubber     4 - 1    AC Celtic  C
43 St Johns A  5v3 Ballymahon     1 - 5    KIltullagh Pioneers   D
44 St Josephs A  12v1 Claremorris     1 - 5    Arrow Harps  E
45 St Josephs B  6v9 Moore Utd     1 - 3    Manulla  F
46 Stonepark  2v11 Temple Villa     2 - 0    St Francis A  G
47 Strand Celtic  14v7 Merville Utd     1 - 3    Mervue Utd A  H
48 Temple Villa   Round 4 - Winners qualify to round of 32 draw  Slot
49 Tuam Celtic  CvA Real Tubber     0 - 3    Kiltimagh Knock Utd  28
50 UCL Harps  DvF KIltullagh Pioneers     2 - 1    Manulla  29
51 West Coast Utd  EvH Arrow Harps     1 - 4    Mervue Utd A  30
52 Westport Utd A  GvB Temple Villa     0 - 5    Westport Utd A  31
53 Westport Utd B              
      Regional Semi Finals  
    29v30 KIltullagh Pioneers    v    Mervue Utd A A
    31v28 Westport Utd A    v    Kiltimagh Knock Utd B
      Regional Final  
    BvA     v      

Our Sponsors

Sketchers - Subway

Where We Are

Photo Selection