Kennedy Cup Fixtures 2018

Group 1   Group 2   Group 3   Group 4
 Kerry Limerick Desmond Galway Midlands
Cavan/Monaghan Wexford Donegal North Tipperary
Mayo Clare Kilkenny Limerick District
Roscommon Wicklow NECSL WWEC
 
Group 5   Group 6   Group 7   Group 8
DDSL NDSL Kildare Cork
Athlone Dundalk SDFL Waterford
South Tipperary Inishowen West Cork Sligo/Leitrim
Carlow Longford Limerick County Drogheda

 

Group 1 Pitch K. O.  Game
Kerry  2 - 1  Roscommon Monday  11th June   One  4.00pm 1
Cavan/Monaghan 3 - 1  Mayo Monday  11th June Two  4.00pm 2
Group 2
Limerick Desmond  3 - 0  Wicklow Monday  11th June   Three  4.00pm 3
Wexford  1 - 4  Clare Monday  11th June  Four 4.00pm 4
Group 3
Galway  1 - 1  NECSL Monday  11th June   Five (D)   4.00pm 5
Donegal  1 - 2  Kilkenny Monday  11th June Six (D)  4.00pm 6
Group 4
Midlands 2 - 0  WWEC Monday  11th June   Seven (D)  4.00pm 7
North Tipperary 1 - 2  Limerick District Monday  11th June Eight (D)  4.00pm 8

   

Group 5 Pitch K. O. Game
DDSL  4 - 0  Carlow Monday  11th June   One  6.00pm 9
Athlone  1 - 1  South Tipp Monday  11th June Two  6.00pm 10
Group 6
NDSL 4 - 0  Longford Monday  11th June   Three  6.00pm 11
Dundalk  2 - 0  Inishowen Monday  11th June  Four 6.00pm 12
Group 7
Kildare  1 - 3  Limerick County Monday  11th June   Five (D)  6.00pm 13
SDFL  1 - 1  West Cork Monday  11th June Six (D)  6.00pm 14
Group 8
Cork 3 - 0  Drogheda Monday  11th June    Seven (D) 6.00pm 15
Waterford  1 - 0  Sligo/Leitrim Monday  11th June  Eight (D) 6.00pm 16

   

Group 1 Pitch K. O. Game
Kerry  1 - 0  Mayo Tuesday  12th June    Eight (D) 10.30am 17
Cavan/Monaghan   5 - 1  Roscommon Tuesday  12th June  Seven (D) 10.30am 18
Group 2
Limerick Desmond  1 - 1  Clare Tuesday  12th June   Six (D)  10.30am 19
Wexford  4 - 0  Wicklow Tuesday  12th June Five (D)  10.30am 20
Group 3
 Galway 1 - 1  Kilkenny Tuesday  12th June   Four  10.30am 21
Donegal  3 - 0  NECSL Tuesday  12th June Three  10.30am 22
Group 4
Midlands  0 - 2  Limerick District Tuesday  12th June    Two 10.30am 23
North Tipperary  0 - 0  WWEC Tuesday  12th June  One 10.30am 24

   

Group 5 Pitch K. O. Game
DDSL  7 - 0  South Tipperary Tuesday  12th June    Eight (D) 12.30pm 25
Athlone  0 - 1  Carlow Tuesday  12th June Seven (D)  12.30pm 26
Group 6
NDSL  1 - 1  Inishowen Tuesday  12th June    Six (D) 12.30pm 27
Dundalk  4 - 0  Longford Tuesday  12th June Five (D)  12.30pm 28
Group 7
Kildare  2 - 0  West Cork Tuesday  12th June   Four  12.30pm 29
SDFL   2 - 0  Limerick County Tuesday  12th June Three  12.30pm 30
Group 8
Cork  2 - 0  Sligo/Leitrim Tuesday  12th June    Two 12.30pm 31
Waterford 2 - 0  Drogheda Tuesday  12th June  One 12.30pm 32

   

Group 1 Pitch K. O. Game
Kerry 1 - 2  Cavan/Monaghan Tuesday  12th June   Five (D)  4.00pm 33
Mayo 2 - 0  Roscommon Tuesday  12th June Six (D)  4.00pm 34
Group 2
Limerick Desmond  0 - 4  Wexford Tuesday  12th June   Seven (D)  4.00pm 35
Clare  1 - 4  Wicklow Tuesday  12th June Eight (D)  4.00pm 36
Group 3
Galway  0 - 2  Donegal Tuesday  12th June   One  4.00pm 37
Kilkenny  0 - 1  NECSL Tuesday  12th June Two  4.00pm 38
Group 4
Midlands  2 - 0  North Tipperary Tuesday  12th June   Three  4.00pm 39
Limerick District  2 - 0  WWEC Tuesday  12th June  Four 4.00pm 40

   

Group 5 Pitch K. O. Game
DDSL  2 - 0  Athlone Tuesday  12th June   Four  6.00pm 41
South Tipperary  3 - 0  Carlow Tuesday  12th June Three  6.00pm 42
Group 6
NDSL   0 - 3  Dundalk Tuesday  12th June   Two  6.00pm 43
Inishowen  4 - 0  Longford Tuesday  12th June One  6.00pm 44
Group 7
Kildare  4 - 0  SDFL Tuesday 12th June   Eight (D)  6.00pm 45
West Cork  0 - 2  Limerick County Tuesday 12th June  Seven (D) 6.00pm 46
Group 8
Cork  2 - 0  Waterford Tuesday  12th June    Six (D) 6.00pm 47
Sligo/Leitrim  3 - 0  Drogheda Tuesday  12th June  Five (D) 6.00pm 48

     

 League Table Group 1   P W D L GD Pts
Cavan/Monaghan  0  0  0  0 0  0
 Kerry  0  0  0  0 0  0
 Mayo  0  0  0  0 0  0
 Roscommon  0  0  0  0  0 0

 

 League Table Group 2   P W D L GD Pts
 Clare  0  0  0  0 0  0
Limerick Desmond  0  0  0  0 0  0
 Wexford  0  0  0  0 0  0
 Wicklow  0  0   0    0  0  0

  

 League Table Group 3   P W D L GD Pts
 Galway  0  0  0  0  0  0
 Donegal  0  0  0  0  0  0
 Kilkenny  0  0  0  0  0  0
 NECSL  0  0  0  0  0  0

 

 League Table Group 4   P W D L GD Pts
 Limerick District   0   0   0  0  0  0
 Midlands  0  0  0  0  0  0
 North Tipperary  0  0  0  0  0  0
 WWEC  0  0  0  0  0  0

 

 League Table Group 5   P  W D L GD Pts
 Athlone 0 0 0 0  0   0
 Carlow 0  0  0  0  0  0
 DDSL 0  0  0  0  0  0
 South Tipperary 0  0  0  0  0  0

 

 League Table Group 6   P W D L GD Pts
 Dundalk  0  0  0  0  0  0
 Inishowen  0  0  0  0  0  0
 Longford  0  0  0  0  0  0
 NDSL  0  0  0  0  0  0

 

 League Table Group 7   P W D L GD Pts
 Kildare 0  0  0  0  0  0
 Limerick County 0  0  0  0  0  0
 SDFL 0  0  0  0  0  0
 West Cork 0  0  0  0  0  0

 

 League Table Group 8   P W D L GD Pts
 Cork  0 0 0 0 0  0
 Drogheda  0  0  0 0 0  0
 Sligo/Leitrim  0  0  0 0 0  0
 Waterford  0  0  0 0 0  0

   

Knock Out Stages
TROPHY
 Quarter Finals (group 4th placed)                     Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
West Cork   0-2  Galway Wednesday 13th June A 1 11.00am 49
Athlone   2-0 WWEC Wednesday 13th June B  2 11.00am 50
   Longford   1-4 Drogheda Wednesday 13th June C  3 11.00am 51
Wicklow   1-4 Roscommon Wednesday 13th June D  4 11.00am 52

   

SHIELD
 Quarter Finals (group 3rd placed)                     Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
SDFL    0-1  NECSL Wednesday 13th June   A  1 1.00pm 53
NDSL    1-0  Carlow Wednesday 13th June  B  2 1.00pm 54
Limerick Desmond   3-1  North Tipperary Wednesday 13th June  C  3 1.00pm 55
Sligo/Leitrim    0-0  Mayo Wednesday 13th June  D  4 1.00pm 56

 

BOWL
 Quarter Finals (group 2nd placed)                    Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
Clare   (4)1-1(3)  Kerry Wednesday 13th June   A 1 3.00pm 57
Inishowen   0-2  Kilkenny Wednesday 13th June  B  2 3.00pm 58
Limerick County   1-0  Waterford Wednesday 13th June  C  3 3.00pm 59
South Tipperary   (2)0-0(4)  Midlands Wednesday 13th June  D  4 3.00pm 60

 

CUP
 Quarter Finals (group winners)                        Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
Donegal   3-2  Dundalk Wednesday 13th June  A  1 5.00pm 61
Cork   1-2  DDSL Wednesday 13th June  B  2 5.00pm 62
Kildare  2-1  Limerick District Wednesday 13th June  C  3 5.00pm 63
Wexford   0-1  Cavan Monaghan Wednesday 13th June  D  4 5.00pm 64

 

TROPHY
 Semi Finals (quarter final winners)                   Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
Drogheda   2-1  Roscommon Thursday 14h June    1 10.30am 65
Athlone  2-3  Galway Thursday 14th June  2 10.30am 66
 Quarter Finals Losers Penalties
Wicklow   (4)1-1(1)  WWEC Thursday 14th June A       5(D) 10.30am 67
Longford   0-1  West Cork Thursday 14th June B       6(D) 10.30am 68

 

SHIELD
 Semi Finals (quarter final winners)               Penalties - No extra time   Pitch K. O. Game
Mayo  0-1 Limerick Desmond Thursday 14th June  3 10.30am 69
NDSL  5-0  NECSL Thursday 14th June  4 10.30am 70
 Quarter Finals Losers                             Penalties - No extra time
Sligo/Leitrim  1-3  Carlow Thursday 14th June A  7(D) 10.30am 71
North Tipperary   2-3  SDFL Thursday 14th June B  8(D) 10.30am 72

 

BOWL
 Semi Finals (quarter final winners)           Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
Kilkenny   (5)0-0(4)  Limerick County Thursday 14th June              1 12.30pm 73
Midlands   1-0  Clare Thursday 14th June  2 12.30pm 74
 Quarter Finals Losers                            Penalties - No extra time
South Tipperary  2-3  Inishowen Thursday 14th June  A  5(D) 12.30pm 75
Waterford  0-2  Kerry Thursday 14th June  B  6(D) 12.30pm 76

 

PLATE
 Semi Finals (cup quarter final losers)      Penalties - No extra time   Pitch K. O. Game
Cork   5-1  Limerick District Thursday 14th June  3 12.30pm 77
Wexford  2-0  Dundalk Thursday 14th June  4 12.30pm 78

 

CUP
 Semi Finals (quarter final winners)            Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
DDSL   3-0  Donegal Thursday 14th June             1 3.00pm 79
Kildare   2-0  Cavan/Monaghan Thursday 14th June  1 5.00pm 80

 

PLAY OFFS
 Trophy semi-final losers (for 27th/28th Positions) Penalties Pitch K. O. Game
Roscommon  0-2  Athlone Thursday 14th June  7(D) 4.00pm 81
 Trophy winners game AvB (for 29th/30th positions) Penalties
Wicklow   2-1  West Cork Thursday 14th June  8(D) 4.00pm 82
 Trophy losers game AvB (for 31st/32nd positions)  Penalties
         WWEC      2-1  Longford Thursday 14th June       2 3.00pm 83

 

 Shield semi-final losers for 19th/20th Penalties - No extra time Pitch K.O. Game
Mayo  1-5  NECSL Thursday 14th June 3 3.00pm 84
 Shield winners game AvB (for 21st/22nd positions) Penalties - No extra time
Carlow  2-0  SDFL Thursday 14th June  4 3.00pm 85
 Shield losers game AvB (for 23rd/24th positions)    Penalties - No extra time
       Sligo/Leitrim  1-3  North Tipperary Thursday 14th June  2 5.00pm 86

 

 Plate semi-final losers (for 7th/8th positions)        Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
Limerick District  (3)1-1(4)  Dundalk Thursday 14th June 3    5.00pm         87     

 

 Bowl semi-final losers    (for 11th/12th positions)   Penalties - No extra time Pitch K. O. Game
Limerick County  (5)1-1(6)  Clare Thursday 14th June  4 5.00pm 88
 Bowl winners game AvB (for 13th/14th positions)   Penalties - No extra time
Inishowen  1-3  Kerry Thursday 14th June  1 7.00pm 89
 Bowl losers game AvB   (for 15th/16th positions)    Penalties - No extra time
South Tipperary  1-0  Waterford Thursday 14th June  2 7.00pm 90

 

Final
 Trophy (for 25th/26th  positions) Extra Time and Penalties Pitch K. O. Game
Drogheda  1-3  Galway Friday 15th June  4 10.30am 91

 

Final
 Shield (for 17th/18th  positions) Extra Time and Penalties Pitch K. O. Game
 Limerick Desmond v  NDSL Friday 15th June  2 11.00am 92

 

Final
 Bowl (for 9th/10th  positions) Extra Time and Penalties Pitch K. O. Game
Kilkenny  v  Midlands Fri 15th June  3 12.00pm 93

 

Play Off
 Cup semi-final losers (for 3rd/4th  positions)    Penalties Pitch K. O. Game
Donegal  6-2  Cavan/Monaghan Friday 15th June      2     1.00pm       94

 

Final
 Plate (for 5th/6th positions) Extra Time and Penalties Pitch K. O. Game
Cork  3-1  Wexford Friday 15th June  4 12.30pm 95

 

Final
 Cup (for 1st/2nd positions) Extra Time and Penalties Pitch K. O. Game
DDSL  4-2  Kildare Friday 15th June  1 3.30pm 96

 

 

 

 One

Our Sponsors

SFAI website sponsor logos

Where We Are

Photo Selection